SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Gelişim Planı (Yögep) Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı

Yönetici Gelişim Planı (Yögep) Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı

         Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda planlanan (YÖGEP)  Yönetici Gelişimi Programı'nın ilk Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda yapıldı. Çamlıca İmam Hatip Ortaokulunun koordinatörlüğünde yapılan toplantıya İlçemizde bulunan Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulları müdürleri katıldı.

        Ekim ayının faaliyet konusu olarak belirlenen "Liderlik kuramları, temel yönetici rolleri, becerileri ve yönetim tarzları, çağdaş yönetim uygulamaları, etkili yönetim ve vizyoner liderlik, yönetimde güç kaynakları ve yönetim fonksiyonları" konusu ele alındı.

         Özellikle "Yönetici" ve "Lider" kavramları üzerinde ülkemizden ve dünyadan rol model olan kişilerden örneklerle açıklanmaya çalışılan konu üzerinde okul müdürlerimizin görüş ve uygulamaları paylaşıldı.

         Temel yönetici rollerinde ve çağdaş yönetim uygulamalarında yönetici ve lider rollerinin boyutları tartışıldı. Bu meyanda okullarda karşılaşılan sorunlar ve direnç noktaları tespit edildi. Karşılaşılan sorunların nasıl çözülebileceği konusunda örnek uygulamalar paylaşıldı. Son derece yararlı ve verimli geçen görüş alışverişi sonunda iyi dileklerle oturum sonlandırıldı.

 

31-10-201931-10-2019

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.