SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖNETİCİ GELİŞİM PLANI (YÖGEP) ARALIK AYI TOPLANTISI YAPILDI

Hendek İmam Hatip Ortaokulunda Hendek ilçemizdeki İmam Hatip Ortaokulunda görev yapan idarecilerin katılımıyla Yönetici Gelişim Planı (Yögep) Aralık ayı toplantısı yapıldı.
YÖNETİCİ GELİŞİM PLANI (YÖGEP) ARALIK AYI TOPLANTISI YAPILDI

 Günümüzde, değişimler ve gelişmeler dinamik bir süreç içerisinde hızla devam etmektedir. Eğitim alanında okullar da bu değişim, dönüşüm ve gelişmelerden etkilenmektedir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ise büyük oranda eğitim liderinin iletişim ve yönetişim becerilerine bağlıdır. Bu çerçevede Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından “Yönetici Gelişimi Planı” (YÖGEP) hazırlandı.   Aralık Ayında Hendek İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yunus DOĞAN tarafından ilçemizdeki İmam Hatip Okulları yöneticilerine Maliye, finans, bütçeleme, okul kaynaklarının finansal açıdan etkili ve verimli kullanılması, harcama kalemleri, harcama iş ve işlemleri, donatım iş ve işlemleri, fatura iş ve işlemleri, yolluk-yevmiye-harcırah iş ve işlemleri, KBS, MYS, HYS sistemleri (ödenek talebi, ödenek aktarılması, ödeneklerin gönderiliş şekli, pansiyon ücretleri, ödeneklerin kullanılması, öğrencilere yapılan sosyal yardımlar, pansiyon gelir- gider “bütçe” cetvelinin hazırlanması, e-pansiyon uygulaması vs.)  konularında bilgi verildi.  

Hendek İmam Hatip Okulları yöneticileri  muhasebat konularında sunum eşliğinde görüş alış verişlerinde bulundular.

02-01-201902-01-201902-01-201902-01-201902-01-2019

 

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.