SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİYÜZYIL İLKOKULU’NDAN STEM İLE YAŞAM BECERİLERİ FUARI

Sakarya Valisi İrfan BALKANLIOĞLU himayesinde, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE’nin öncülüğünde, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yenilikçi öğrenme yöntemlerine hakim, akademik konuların öğretiminde 21’nci yüzyıl yaşam becerilerini(liderlik,yaratıcılık,bilim okur yazarlığı, takım çalışmasıvb) eğitim programına entegre edebilen STEM Lider Öğretmenleri yetiştirme hedefiyle, Sakarya’daki tüm okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine yönelik İl Milli Eğitim ARGE Projeler Biriminden Zeliyha ÇELİK koordinatörlüğünde STEM ile Yaşam Becerileri/erkenSTEM Projesi başlatıldı. Bu kapsamda Projenin ilk aşamasında 8 Kasım-14 Kasım 2017 tarihleri arasında Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi ve Sakarya Best Premier Otel’de 90 öğretmenin atölye çalışmaları yapacağı 5 günlük bir eğitim gerçekleştirildi. Çalıştay kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi BAUSTEM Merkezi Direktörü Doç. Dr. Sencer ÇORLU ve ekibi ve Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi eğitim desteği sundular. Sonraki aşamalarda eğitim alan öğretmenler kurumlarında bu yaklaşımı uygulamaya başladılar.
YENİYÜZYIL İLKOKULU’NDAN STEM İLE YAŞAM BECERİLERİ FUARI

Okulumuzda bu kapsamda 20 -24 Kasım 2017 tarihleri arasında adı yukarıda belirtilen çalıştaya katılan öğretmenimiz tarafından ,okulumuzdaki tüm öğretmenlere bilgilendirme yapıp ayın tarihlerde örnek bir ‘’Atölye’’ çalışması yapıldı.Sonraki süreçte öğretmenlerimiz edindikleri becerileri 8 haftalık süreç içerisinde haftada birer saat olmak üzere sınıflarında uyguladılar.8 haftalık süreç sonunda okulumuzda 18 Ocak 2018 Perşembe günü ‘’STEM ile Yaşam Becerileri Fuarı’’yapıldı.Fuara ‘’Okul Müdürümüz Mehmet KILIÇ,müdür yardımcıları, öğretmenler veliler ve yakın çevredeki vatandaşlar katıldı.Fuar ile ilgili fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ‘’STEM ile yaşam becerileri’’ kapsamında okulumuzda yine 8 haftalık yeni bir süreç başlatılmış olup bu süreçte öğrencilerin Bilim,Mühendislik,Teknoloji,Matematik disiplinlerini birleştirerek 21.yüzyıl sorunlarına çözüm bulmaları amaçlanmaktadır.

09-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-2018

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.