SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeniyüzyıl İlkokulu´muzda Trafik Park Açıldı

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen “Trafik haftası” etkinliği; Hendek Kaymakamlığı öncülüğünde Hendek Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hendekli hayırsever işadamları tarafından Yeniyüzyıl İlkokulu bahçesinde yapılan trafik parkı törenle hizmete açıldı.Trafik Park açılış törenine Kaymakam İdris Akbıyık, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Umut Aşık, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve öğrenciler katıldı.
Yeniyüzyıl İlkokulu´muzda Trafik Park Açıldı

Programın açılış konuşmasını yapan Yeniyüzyıl İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Kılıç; Okula yaptılan trafik parkın imece usulüyle yapılan bir çalışma olduğunu ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ifade etti.

İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş; küçük yaşta trafik konusunda eğitimin şart olduğunu, okulun bahçesinde, trafik kültürünün yerleşmesi açısından yapılan trafik parkın örnek olmasını temenni ettiğini ifade etti.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de konuşmasında; okula böyle anlamlı bir parkın yapılmasında destek veren hayırseverleri kutladığını, çocuklarımızı eğitirken, trafik eğitimini de vermemiz gerektiğini, öğrendikleri ile hafızalarında kalanla hareket edeceklerini, onun için küçük yaşta eğitimin şart olduğunu dile getirdi.

Kaymakam İdris Akbıyık “ Kırmızı ışıkta geçerek, hız yaparak kazalara sebebiyet veriyoruz. Ülkemizde Kurtuluş Savaşına denk trafik kazasında can ve mal kayıplarımız var. İşin en önemli tarafı eğitimden geçiyor.” Dedi.

Programda çocuklar şiirler okuyarak, trafik ile ilgili mesajlar verdiler. Trafik Haftası ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Program sonunda 1972 yılından beri hiç kural ihlali ve trafik kazası yapmadığı için yılın şoförü seçilen Ferhat Eygi’ye Plaket verildi. Daha sonra Yeniyüzyıl İlkokulu bahçesine yapılan Trafik Parka katkıları olan kurum ve firmalara teşekkür plaketi verildi.

Program sonrası okulun bahçesinde temsili trafik kazası kurtarma tatbikatı yapıldı. Ardından Trafik Park’ın açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini Kaymakam İdris Akbıyık, Jandarma Komutanı Yzb. Umut Aşık, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Okul Müdürü Mehmet Kılıç hayırlı olsun dilekleri ile birlikte kesti. Protokol hep birlikte trafik parkı gezdi.

 

10-05-201610-05-201610-05-201610-05-201610-05-201610-05-201610-05-201610-05-201610-05-2016

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.