SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokullarında uygulanmak üzere Satranç öğretim programları hazırlandı.

Satranç (Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu) Öğretim Programları Talim ve Terbiye Kurulunun 04.03.2019 tarihli ve 5 sayılı Kararıyla kabul edilmiş ve  http://mufredat.meb.gov.tr/  internet adresinde yayınlanmıştır.
Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokullarında uygulanmak üzere Satranç öğretim programları hazırlandı.

İlkokul ve ortaokullarda uygulanan derslerin öğretim programları Bakanlığımız web sayfasında yayınlanmış olup 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren tüm sınıf seviyelerinde uygulanmaktadır.

Bununla birlikte okul öncesi eğitimde, ilkokullarda serbest etkinlikler saatinde, Bakanlığımızın “Ders dışı eğitim çalışmalarına dair esaslar” konulu 2010/49 numaralı genelgesi kapsamında ders dışı eğitim çalışmalarında ve öğrencilerimizin talepleri de dikkate alınarak okul müdürlüklerimizce belirlenebilecek  zamanlarda uygulanmak üzere  hazırlanan  Satranç (Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu) Öğretim Programları Talim ve Terbiye Kurulunun 04.03.2019 tarihli ve 5 sayılı Kararıyla kabul edilmiş ve  http://mufredat.meb.gov.tr/  İnternet adresinde yayınlanmıştır.

Öğrencilerimizin yaratıcı, eleştirel ve çok yönlü düşünebilmelerine; araştırma, problem çözme, yaratıcı çözümler üretme becerisini geliştirmelerine katkı sağlayacağı düşünülen Satranç öğretim programlarının uygulanmasına yönelik il milli eğitim müdürlüklerimize duyuru yapılmıştır. 

Resmi yazıya ulaşmak için tıklayınız.

İlkokul Satranç Öğretim Programı için tıklayınız.

Okul Öncesi Satranç Öğretim Programı için tıklayınız.

Ortaokul Satranç Öğretim Programı için tıklayınız.

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.