SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Fazlası Öğretmenler

Norm Fazlası Öğretmenler

İlimiz dahilindeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerden okul/kurum kapatılması veya norm kadro sayısnın azalması gibi nedenlerle norm fazlası duruma düşenlerin öğretmen ihtiyacı olan eğitim kurumlarına ilgi (a) yönetmeliğin 53.  Maddesi kapsamında atamaları yapılmak üzere başvuruları alınacaktır.

 

İlgi (a) yönetmeliğin 53. Maddesinin 3. Bendine göre norm fazlası durumunda olanlar kadrosunun bulunduğu ilçe içinde değerlendirileceğinden tercihlerini kendi ilçelerindeki ihtiyaç bulunan eğitim kurumu olacak şekilde yapacaklardır. Tercihlerini diğer ilçelerdeki öğretmen ihtiyacı bulunan kurumlara yapanların dilekçeleri dikkate alınmayacak olup, norm fazlası durumunda olan öğretmenlerin başvuruları aynı ilçe içinde değerlendirildikten sonra ikinci bir duyuru ile il genelindeki öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumları tercihe sunulacaktır.

 

Tercihler Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün web sitesinden alınacaktır. İlçe İçinde re´sen atama yapılacak olup, yapılan atamalar iptal edilmeyecektir.

 

Takvim ve klavuz için tıklayınız.

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.