SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN ERASMUS + AVRUPA BİRLİĞİ PROJE BAŞARISI

2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 3500 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkanları çerçevesinde, 113 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanmış, 85 proje teklifi  yedek olarak belirlenmiştir.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN ERASMUS + AVRUPA BİRLİĞİ PROJE BAŞARISI

İlçemizde bu  kapsamda okullarımız tarafından ajansa sunulan projelerden ;

Mustafa Asım İlkokulu’nun ‘’Erken Eğitim Hayat Kurtarır’ ’isimli projesi asil,

Yeşilvadi İlkokulu’nun ‘’ Öğretmenlerin Şiddeti Aşarak Yeniden Oluşturmada Rolü’’

Noksel İlkokulu’nun ‘’Öğrenme Sınır Tanımıyor’’,

Atike Hanım Anadolu Lisesinin ise ‘’Madde Bağımlılığı ile Mücadelenin Sırları ‘ isimli projeleri ise yedek listeden kabul edilmiştir.

2017 yılı Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci de tamamlanmıştır. Ulusal Ajansa sunulan 376 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 25 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanmış, 18 proje teklifi yedek olarak belirlenmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘’Dezavantajlı Yetişkinlerin Hayat Boyu Öğrenmeye Katılımının Arttırılması ‘isimli yetişkin eğitim projesi de yedek listeden kabul edilmiştir.

Ayrıca; Halk Eğitim Merkezimizin ‘’Strategies for Digitizing Adult Education’’isimli Ka204 Stratejik ortaklık projesi de İspanya koordinatörlüğünde kabul edilmiştir. Bu projeler kapsamında 72 öğretmenin yurt dışı hareketliliği öngörülmektedir.

Stratejik Ortaklık kapsamında ajansa okullarımız tarafından sunulan proje sonuçlarının açıklanması ise yakın zamanda olacaktır. Okullarımıza  Erasmus+ programına gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür eder, kabul edilen projelerin ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.