SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 2021/2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 2021/2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz, Kıymetli Velilerimiz;

Geçtiğimiz yıl  Mart ayından bu yana dünyada  ve ülkemizde etkisini gösteren salgın süreci, o tarihten bu güne tam zamanlı olarak yüz yüze eğitim yapmamıza engel olmuştu. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Bakanlığımız öncülüğünde kısa zamanda geliştirilen online eğitim uygulamalarıyla  öğrencilerimizi eğitimlerinden mahrum bırakmamak adına tüm kadrolarımızla olağanüstü bir gayret  gösterdik ve  büyük bir sınav verdik. Bu süreçte büyük bir gayret  gösteren, fedakarca tüm imkanları ile öğrencilerine ulaşmak için hiçbir engel tanımayan tüm öğretmenlerime ve idarecilerime, bizleri her aşamada yalnız bırakmayan ve destekleyen kıymetli velilerimize  teşekkürü  borç bilirim.

Zaman zaman yüzyüze eğitimle, büyük oranda  bilgisayar, tablet ve televizyon ekranları aracılığıyla birlikte olmaya çalıştığımız  öğrencilerimizle hasretimiz nihayet 06 Eylül 2021 Pazartesi günü  sona eriyor. Hendek'te  tüm kademelerde  15.000 'ne yakın öğrencimiz, öğretmenleri ve okulları ile buluşuyor.

Milli Eğitim Bakanlığımız öncülüğünde  alınan sıkı tedbirlerle, tüm okul ve kurum yönetimlerimizle en alt kadrolarımızdan en üste kadar  koordinasyon sağlanmış olup,  2021-2022 eğitim öğretim yılı başlamadan öğrencilerimizi  okullarımıza gönül rahatlığıyla kabul edebilmek için gerekli tüm hazırlıklarımızı  büyük bir hassasiyet göstererek tamamladık. İlçemizdeki tüm okullarımız, sağlık ve hijyen tedbirlerine vermiş oldukları önemi, tüm şartları eksiksiz olarak yerine getirdiklerini ve gerekli standartlara sahip olduklarını kanıtlayan  "Okulum Temiz Belgesi"ni alarak ispatladılar. Rehber öğretmenlerimizle birlikte tüm öğretmenlerimiz süreç esnasında öğrencilerimizin okula uyumunu  desteklemek ve psikolojik sağlamlığı güçlendirmek adına bir dizi  seminerler ile yeni döneme hazırlandılar.


Bugün itibariyle okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin rehberliğinde okullarımız, salgına karşı alınacak önlemlerin en üst düzeyde uygulandığı çatılar olarak hizmet vermeye başlayacaktır. Tüm öğrenci ve velilerimizin de bu noktada içlerinin rahat olmasını temenni ediyoruz. ve sevgili öğrencilerimiz ile değerli velilerimizin her zaman olduğu gibi bizlerle beraber, işbirliği içinde daha sağlıklı günlere ilerleyeceğimize inanıyoruz. Bu sayede okullarımız tekrar öğrencilerimizin sesleri ile şenlenecek, sınıflarımız bilgiyle sevginin buluştuğu yerler olarak yeniden eski günlerine kavuşacak.

Bu duygu ve düşünceler içinde 2021/2022 eğitim öğretim yılının öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz başta olmak üzere, ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor; okullarımızda huzur, neşe, sağlık ve başarının daim olduğu bir eğitim yılına kavuşmamızı temenni ediyorum.

Saygılarımla;
 


Sabri DOĞAM
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.