SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI

Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu idarecileri ve öğrenci velisi ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sabri DOĞAN’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti bildiren Müdürümüz, 2 Nisan Dünya Otizm Günü nedeniyle tüm eğitim camiası ve halka yönelik şu mesajı verdi;  

     Otizm konusunda toplumsal bir bilinç oluşturmak ve otizm yaşayan çocuk ve yetişkinlerin hayat kalitelerinde iyileşme sağlayabilmek amacıyla, 2 Nisan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 2008 yılında Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.

      İlçemiz okullarında özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin ilgi ve yeteneklerini en iyi şekilde kullanmasını sağlamak ve toplum içinde yaşayabilmesini kolaylaştırmak amacıyla otistik öğrencilerimizin yanı sıra diğer özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimiz okullarımızda eğitim almaktadırlar. Otizmli çocuklarımızın topluma kazandırılmasında ve eğitim imkânlarını azami bir şekilde kullanabilmeleri açısından bizler üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Tüm öğretmen, veli ve halkımızdan da bu konuya hassasiyetle yaklaşmalarını ve çocuklarımızın temel ihtiyaçları olan eğitimden en iyi şekilde faydalanabilmelerini temenni ederim.

 02-04-2019

 

 

 

 

 

 

 

2 Nisan Dünya Otizm Günü sebebiyle Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu farkındalık için mavi ışıklarla aydınlatıldı.

02-04-2019

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.