SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SURİYELİ ÖĞRENCİLER VE MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ İLE GÖÇER VE YARI GÖÇER AİLELERİN ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNİ ZİYARET ETTİ.

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi kapsamında düzenlenen telafi eğitimleri İlçemiz Hendek Mustafa Asım İlkokulu’nda yapılmaktadır.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SURİYELİ ÖĞRENCİLER VE MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ İLE GÖÇER VE YARI GÖÇER AİLELERİN ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNİ ZİYARET ETTİ.

      Bu kapsamdaki kursa 6 öğrenci devam etmektedir. Telafi eğitiminde 1 rehber öğretmen ve 2 sınıf öğretmeni görev atmaktadır. Telafi programında Türkçe konuşmanın yanısıra Türkçe okuma-yazma, spor eğitimi,  zeka oyunları öğretilmekte ayrıca rehberlik hizmetleri de verilmektedir.

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÇUHADAR’da 10 Ağustos 2018 Cuma günü Hendek Mustafa Asım İlkokulu’nu ziyaret etmiş, öğrencilerle uzun bir süre konuşma imkanı bulmuştur. Konuşma sürecinde çocukların telafi eğitimlerinden memnuniyetini belirtmesi İlçe Milli Eğitim Müdürünü de memnun etmiştir.

     Ziyaretin devamında ise, Mevsimlik Tarım İşçileri ile Göçer ve Yarı Göçer Ailelerin Çocuklarının Eğitime Erişimi Projesi kapsamında devam eden eğitim etkinliklerini de İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa ÇUHADAR ziyaret etmiştir. Etkinliklere 3 Ağustos’tan itibaren 80’a yakın öğrenci katılmaktadır.  7 Eylül 2018 günü sona erecek etkinliğe katılan öğrenciler; Türkçe, Matematik, Görsel Sanatlar gibi derslerin yanında spor ve halkoyunları eğitimi de almaktadır. 

     Bu kapsamdaki öğrencileri okulda geçirdikleri sürede kahvaltı ve öğle yemekleri verilmekte, eğitimleri bittikten sonrada da servisler evlerine teslimi sağlanmaktadır.

 14-08-201814-08-2018

14-08-201814-08-201814-08-2018

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.