SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Güzide şehrimin güzel insanları,   "Milli egemenlik kayıtsız  şartsız Türk  milletinindir." sözünün  bu şanlı millete bayram  edilişinin 100.yılına  erdik. Gurur ve mutluluğumuz sonsuzdur.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Güzide şehrimin güzel insanları,

 

"Milli egemenlik kayıtsız  şartsız Türk  milletinindir." sözünün  bu şanlı millete bayram  edilişinin 100.yılına  erdik. Gurur ve mutluluğumuz sonsuzdur.

 

Cumhuriyetimizin  kurucusu Gazi Mustafa  Kemal Atatürk ve  beraberinde yer alan   silah arkadaşlarına,  adsız nice  kahramanımıza  saygımız ve şükranımız,  ebedi borcumuzdur. Bu kahramanlarımız ki  yazdıkları yüce destanı,  bizlere övünç kaynağı  etmiştir.

 

23 Nisan Ulusal  Egemenlik ve Çocuk  Bayramı;  bir milletin varlık ve ebedilik  savaşından süzülerek, geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan edilmiş, güzel başlarına  taç edilmiş tek bayramdır ve bu manada değeri büyüktür.

 

Ulusal egemenliğin  100.yıl kutlamasında, ne  mutlu bize ki;  birlik ve  beraberliğin sabırla  perçinlendiği bir zafere daha ulaşmanın gayreti  içindeyiz bu günlerde.  Unutmayalım ki; "Milli Egemenlik" bir toplumun, kuvvetini bilinç ve irade ile geleceğe taşıması  demektir. Yine unutmayalım ki;   zorlukların, engellerin  tarihin  hiçbir döneminde  yenik düşüremediği yüce Türk milleti şüphesiz bu sınavı da hakkıyla verecektir Rabbimizin izni ve inayeti ile...

 

Yavrularım!

 

En çok da sizleredir  sözlerim,

 

 "Yaşasın 23 NİSAN..."

 

"Yaşasın Ulusal  Egemenlik ve Çocuk  Bayramı" demenin yeri mi olur?

 

"100ügüzelbayramıözel" diyerek "Yüz Yıllarca Yaşa 23 Nisan" sloganı ile hafta boyunca  sürecek bir program hediye etmek istedik siz  kıymetli çocuklarımıza. Şenliğimizin her aşaması, inanıyoruz ki  sizlerin katılımı ile anlamlanacak.

 

Haydi gelin, evlerimizi ve  balkonlarımızı  bayraklarla süsleyelim.  Coşkumuz evlerimizden taşsın, neşemiz astığımız bayraklar eşliğinde   göklere selam dursun. 23 Nisan şiirleri ile sosyal  medyadan meydan okuyalım bu zahmetli günlere.

 

Pankartlar açılıp meşaleler yakılırken;   sizin güzel gözleriniz   ışık ışık,  alev alev bizlere kuvvet olsun.

Dünya  çocukları ile  gerçekleştireceğimiz   online bağlantılı ev sahipliğimizde, "Yurtta Barış Dünyada Barış" sözünü; Türk çocuğuna  yaraşır bir onurla siz  söyleyin kızlı erkekli...

 

Bakanlığımızın, 23 Nisan'ın 100. yıl dönümüne özel  hazırladığı "100.Yıl Marşını" gönül birliği ile dillendirelim.

 

Bu defa evlerimizde kutlayacağımız  bayramımız; okullarımızda  ereceğimiz nicelerine  işaret olsun, inanç ve  güven olsun yüreklerde.

Yarınlarımızın teminatı  güzel çocuklarım evvel gelmek üzere; bu süreci  sabır ve gayretle yürütmeye emek eden  anne babaların, büyük  annelerin, büyük  babaların, değerli  öğretmenlerimizin, fedakar sağlık mensuplarımızın ve tüm eğitim camiamızın 23 NİSAN ULUSAL  EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'nı en kalbi duygularımla kutlarım.

 

Bu bayram hepimizindir.

Sağlıkla  kalınız.

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.