SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İki Okulumuz Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Sakarya´nın Gururu Oldu

İki Okulumuz Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Sakarya´nın Gururu Oldu

  Milli Eğitim Bakanlığı “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” 2017-2018 kategorinde Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bölge birincisi, Hendek İmam Hatip Ortaokulu da bölge ikincisi olarak bölgesel ödüle layık görüldü. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 6.sı düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”  2018 kategori bazında BÖLGESEL ÖDÜLE layık görülen okullar açıklandı. Proje kapsamında Türkiye genelinden 4841başvuru yapılmış, ilk eleme sonucunda 151 çalışma saha ziyaretlerine kalmıştı. Saha ziyaretlerine kalan çalışmalar Bakanlık bağımsız değerlendirmeciler tarafından 21-25 Mayıs tarihlerinde incelenmişti. Yapılan değerlendirme sonucunda İlimiz Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Kodlamayı Somutlaştıran Materyaller” çalışması ile kategorisinde bölge birincisi, Hendek İmam Hatip Ortaokulu “Eğitim İle Erdemli Davranışlar Edindirme (e-edep )” çalışması ile kategorisinde bölge ikincisi oldular.  

Ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇUHADAR yaptığı açıklamada iki okulumuzun projesinde emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

06-07-201806-07-201806-07-2018  

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.