SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATİKE HANIM ANADOLU LİSESİ İTALYA MİLANO’DA

Hendek Atike Hanım Anadolu Lisesi, “Madde Bağımlılığı ile Nasıl Mücadele Edilir? / How to Struggle with Substance Addiction?” adlı mesleki eğitim kursunu başarıyla tamamladı.
ATİKE HANIM ANADOLU LİSESİ İTALYA MİLANO’DA

İtalya’nın Milano şehrindeki Europe for All adlı eğitim merkezinde düzenlenen kurs; Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ile Hendek Atike Hanım Anadolu Lisesi arasında imzalanan Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamındaki  2017-1-TR01-KA101-039807 no’lu ve “Madde Bağımlılığı ile Mücadelenin Sırları / Secrets of the Struggle with Substance Addiction” isimli proje kapsamında gerçekleştirildi.    Hareketliliğe katılan Okul Müdürü Şerif ÖZBAKKAL ile okul öğretmenlerinden Nilgün ÇAVUŞ, Murat ÇAMKERTEN, Öner ÖZDİNGİŞ, İhsan Cemil EYİER, Didem İLYA ve Merve BİLGİN BABUÇOĞLU eğitim sürecinin oldukça verimli geçtiğini, Avrupa’daki farklı öğretim yöntemlerinin aktarıldığını, özellikle Amerika’da uygulanan “Yaşam Becerileri Projesinin (Life Skills Project)” bağımlılık konusu başta olmak üzere gençlerimizin birçok konuda problem çözme ve karar verebilme yetilerini geliştirmede büyük öneme sahip olduğunu ifade etti. Kurs eğitmenleri Dr. Antonio Corigliano ve Dr. Noemi Morrone ise katılımcı öğretmenlerin tecrübelerinden faydalandıklarını, Türk Eğitim Sistemi hakkında bilgi edindiklerini ve Atike Hanım Anadolu Lisesi ile çeşitli projeler içinde yer almaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.   Öğretmenler eğitim semineri boyunca İtalya’nın tarihi şehirlerinden Venedik ve Como’ya kültür gezisi gerçekleştirmenin yanı sıra, Milano şehir merkezindeki sosyal ve kültürel etkinliklere de katılma fırsatı buldular.     02-07-201802-07-201802-07-201802-07-2018

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.