SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUR´AN-I KERİMİ GÜZEL OKUYANLAR YARIŞTI

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hendek genelinde düzenlenen Kuran-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.
KUR´AN-I KERİMİ GÜZEL OKUYANLAR YARIŞTI

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen imam hatip okulları harici ortaokul ve liseler arası Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması, 9 Mayıs Çarşamba günü Şehit Mahmutbey Ortaokulu çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi. Yarışmaya Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇUHADAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ARSLAN, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.  

Yarışmanın jüri üyeliklerini Hendek İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman YILKIN, Hendek İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Fatih ATEŞ, Hendek İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa DEMİRTAŞ, Yenimahalle Nevzat Ercan Camii İmamı Arif TÜRK, Hendek İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Büşra BAŞ, Hendek Müfütlüğünden ise Emine BAYRAM ile Emine PEKİN yaptı.

Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasına ortaokullarda 10, liselerde ise 6 okul katıldı.  Program yarışmacıların Kuran-ı Kerim tilavetlerinin ardından Yenimahalle Nevzat Ercan İmam Hatibi Arif TÜRK´ün enfes Kuran-ı Kerim tilaveti ile sona erdi.

Yapılan yarışmalar sonunda Şehit Mahmut Bey Ortaokulu  öğrencisi Bilal ÇAKAN birinci olurken, Kazımiye Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Yiğit ÇAKIR 91,6 ikinci, Beylice Ortaokulu öğrencisi Hüseyin OLGUN üçüncü oldu.

Programda tüm katılımcılara katılım belgesi ile beraber Kur´an-ı Kerim hediye edilirken, dereceye girenler ise altın ile ödüllendirildi. Yarışmanın birincisi Bilal ÇAKAN´a ödülünü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ARSLAN, ikinci olan Yiğit ÇAKIR´a Atikehanım Ortaokulu Müdürü Kadir GÖRME, üçüncü olan Hüseyin OLGUN´a ise Aşağı Çalıca Ortaokulu Müdürü Kadir İLMAZ takdim etti.

 12-05-201812-05-201812-05-201812-05-2018

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.