SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Alan’ndaki Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin koyulmasıyla başladı. Etkinlikler, Hendek Yeni Spor Salonu’nda devam etti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Kutlamalara Hendek Kaymakamı Sayın Orhan BURHAN, Hendek Belediye Başkanı Sayın  İrfan PÜSKÜLLÜ , Hendek Emniyet Müdürü Şevket İLHAN, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Deniz KÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇUHADAR, daire amirleri,  Okul Müdürleri, Öğretmenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören Hendek KaymakamıSayın Orhan BURHAN  ve Hendek Belediye Başkanı Sayın  İrfan PÜSKÜLLÜ ’nün çocukların bayramlarını kutlamasıyla başladı.

Hendek Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇUHADAR, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ Bir devlet bir halk yedi düvele karşı mücadele vererek, küllerinden yeniden ortaya çıkış destanı yazmış, bunu da 23 Nisan 1920’de TBMM’ni Ankara’da kurarak dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de en az o kadar önem arz etmektedir. Bunu çok iyi bilen Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yüceltecek sizlersiniz” tarihi mesajı ile vurgu yapmıştır. Ayrıca geleceğimiz için çok önemsediği çocuklarımıza 23 Nisan’ı bir bayram olarak hediye ederek, onları onure etmiştir. Yetişkinler olarak hepimiz yaşadık ve bilimsel olarak da kabul edilmiştir ki çocuk oynar ve eğlenirken fiziksel, zihinsel/bilişsel gelişimini de farkında olmadan tamamlamaktadır. Yani aslında oyun ve eğlenmek çocuklarımız için doğal, tabii bir eğitim yöntemidir. Çocuklarımızın kişiliğinin, yeteneklerinin, sosyal hayatının ve dünyayı keşfetmesinin en doğal yöntemidir. Teknolojinin zirve yaptığı günümüzde dünya çocuklarının bir çoğunluğu fizik ve zihinleri ile örtüşmeyen işlerde çalıştırılmakta, hiçbir günahları olmamasına rağmen savaşların, şiddetin, yoksulluğun, açlığın ve sefaletin mağdurudurlar. Bu durum yetişkinler olarak bizleri tarih önünde ve çocukların vicdanında mahkum etmektedir. Dünya üzerindeki bütün bu kayıtsızlık ve olumsuzlukların önüne geçmek, dur demek için bizlere önemli sorumluluk yüklenmiştir. Hz. Ali; ”çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşayacakları zamana göre yetiştirin” veciz sözü ile biz eğitimcilerin vizyonunu ortaya koymuştur. Biz eğitim ordusu da bize emanet edilen çocuklarımızı bu bilinç ve vizyonla geleceğe taşımak için mücadele etmekteyiz. Bu duygularla, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi sunuyorum. Saygılarımla.” dedi.

 

Konuşmaların ardından, öğrenciler tarafından şiirler, folklor gösterileri yapıldı.Tören sonunda hafta boyunca yaplan yarışmalarda dereceye giren  öğrencilere hediyeleri verildi.

 

24-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-2018

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.