SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atamızı Andık..

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 79. Yıldönümü nedeniyle Demokrasi Meydanı´nda anma töreni yapıldı.
Atamızı Andık..

Tüm yurtta olduğu gibi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının yıldönümü vesilesiyle Demokrasi Meydanında bir tören düzenlendi. Hendek Cumhuriyet Alanı’nda yapılan törene Hendek Kaymakamı Sayın Orhan BURHAN, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet KAVAKÇI, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin AKKİRAZ,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sabri DAOĞAN, STK Temsilcileri siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  

10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile birlikte bayraklar yarıya indirildi, akabinde Hendek İlçe Kaymakamı Sayın Orhan BURHAN ve Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet KAVAKÇI Atatürk Anıtına çelenk koydu.

Cumhuriyet Alanı’ndaki tören sonrası, Rasim Paşa Sinema Salonu’nda Atike Hanım Ortaokulu tarafından hazırlanan anma programına geçildi.  Anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda, Atikehanım Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Rafet KELEŞ, günün anlam önemini belirten konuşma yaptı. Programda öğrenciler tarafından şiirler okunup, Müzik Öğretmeni Betül EROL önderliğinde  Karanlıktan Aydınlığa Oratoryosu ve Atatürk’ün sevdiği türküler dinletisi yapıldı. Program sonunda, 10 Kasım Atatürk Haftası ile ilgili yarışmalarda  ve Kitap Oku(Yorum) Projesi kapsamında yapılan sınav sonucunda dereceye giren öğrenci ve velilere protokol tarafından ödülleri verildi.  

  10-11-201710-11-201710-11-201710-11-201710-11-201710-11-2017


Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.