SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Bayramı Hendek’te Coşkuyla Kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenkler koyularak başlayıp, 29 Ekim pazar günü Hendek Kapalı Spor Salonu’nda çeşitli gösterilerle kutlandı.
Cumhuriyet Bayramı Hendek’te Coşkuyla Kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni Hendek Yeni Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Törene, Kaymakam Sayın Orhan BURHAN, Belediye Başkanı Sayın  İrfan PÜSKÜLLÜ, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin KİRAZ, Jandarma Komutanı Yzb. Deniz KÜN, , İlçe Emniyet Müdürü Şevket İLHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN, İlçe Spor Müdürü Süleyman AKICI, siyasi parti temsilcileri, gaziler, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Orhan Burhan ve Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, öğrencileri ve halkı selamladı. Türkiye Cumhuriyeti millet egemenliğine dayanan, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir Kaymakam Orhan Burhan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ebedi önderimiz M. Kemal Atatürk, silah arkadaşları, vatan savunmasında ve en son olarak da 15 Temmuz´da kanlı darbe girişimine kalkışan hainlerle tüm varlıkları ile mücadele eden kahraman şehit ve gazilerimizin önlerinde saygı ve minnetle eğiliyorum. Türkiye Cumhuriyetinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve inkılaplarının korunup kollanmasında hepimize sorumluluk düşmektedir. Türkiye Cumhuriyeti millet egemenliğine dayanan, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir. Bu yapı 94 yıldır toplumsal barışın, huzurun, temel hak ve özgürlüklerin kaynağıdır. Ülkemizin barışını ve huzurunu bozmak isteyenler kendilerine hedef olarak Türkiye Cumhuriyetini ve onun ülkemize kazandırdıklarını almaktadır. Bu bağlamda 15 Temmuz´da FETÖ´ cü hainlerce kalkışılan darbe girişiminde ülkemiz ve Cumhuriyetimiz çok büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür. Bundan sonra da benzer şekilde ülkemize ve Cumhuriyetimize yönelecek tehditlere karşı millet olarak her zaman hazırlıklı olmalıyız. Bu gün tüm Türk Milleti olarak biz yalnız yiğitlikte ve savaşçılıkta değil, fikirde ve uygarlıkta da insanlığın şerefiyiz. Belleğimizdeki binlerce yılın anısını taşıyan tarih ve uygarlık layık olduğumuz yeri bize gösteriyor. Oraya yürüyüp yükseleceğiz. Bu bizim için hem bir hak, hem bir ödevdir. Bu hedef 94 yıldır değişmedi ve bizler tam bağımsızlık ve demokrasi olan hedefimizin değiştirilmesine asla izin vermeyeceğiz “ diyerek, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Törende öğrencilerin okudukları şiirler, halk oyunları, Güreş İhtisas Kulübü, Muayt Hai Spor Kulübü ve Tekvando Kulübü sporcularının gösterilerinin ardından, çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödüller verildi. Tören, geçit töreni ile son buldu.   30-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-2017  

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.