SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Projelerinin Marka İlçesi: Hendek

2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına sunulan proje başvurularının değerlendirilme süreci tamamlanmıştır.
Erasmus+ Projelerinin Marka İlçesi: Hendek

Ajansa sunulan 759 adet proje başvurusundan uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde;

- KA219 Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar kapsamında, ajans tarafından kabul edilen 65 projede 79 Türk okulu hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Sratejik Ortaklık projeleri kapsamında Sakarya ilinden kabul edilen projeler ilçemiz okullarına aittir.

Cumhuriyet İlkokulu’nun ’’Happy Kids For A Better Europe With Peer Coaching’’,projesi  Cumhuriyet İlkokulumuzun koordinatörlüğünde, İtalya, Portekiz ve Polonya’dan birer  ilkokulun ortak olduğu proje 2 yıl sürecek. Proje kapsamında ‘’Akran Koçluğu Uygulama Metodolojileri, Akran Koçluğu ile ilgili Yenilik Transferleri ve iyi uygulamaların değişimi’ hedeflenmekte. Projenin ilk ayağı; Aralık ayında ortak ülkelerden gelecek öğretmenlerin katılımı ile Hendek’te yapılacak toplantı ile başlayacak. Bu proje kapsamında 20 öğretmenin yurtdışı hareketliliği ile, ortak ülkelerde proje kapsamında yapılacak faaliyetlere katılması planlanmaktadır.

Atike Hanım Anadolu Lisesi’nin ‘’ Let´s Become Language-Friendly Schools!’’ projesi , Atike Hanım Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde; İtalya, İspanya, Romanya ve Bulgaristan’dan lise düzeyinde birer okulun ortaklığı ile 2 yıl sürecek. Etkili yabancı dil öğretimi, yabancı dil öğretiminin ortak ülkelerdeki uygulamaları ve uygulamaların transferini hedefleyen projede 10 öğretmen ve 20 öğrencinin  farklı periyotlarda farklı ortak ülkelere hareketliliği planlanmakta. Dil öğretiminde sürekli bir adım önde olmayı amaç edinen bu okulumuz için ,bu projenin son derece faydalı olacağına inanmaktayız.

 

 Halk Eğitim Merkezimizin’Strategies for Digitizing Adult Education’’isimli Ka204 Stratejik ortaklık projesi de İspanya koordinatörlüğünde kabul edilmiştir. İspanya koordinatörlüğündeki bu projede Türkiye, Polonya ,İtalya, Romanya ortak ülkeler olarak yer almaktadır. 2 yıl sürecek ve yetişkin eğitimi alanında hazırlanmış olan bu proje ‘’Yetişkin Eğitimi alanındaki Dijital Uygulama ve Beceriler konusunda Personel Yeterliliklerini ‘arttırmayı hedeflemekte. Aynı zamanda dijital beceriler konusundaki bir innovasyon projesi olması nedeniyle de proje süreci tamamlandığında projenin birçok fikri çıktısı da olacaktır. Proje kapsamında 15 personelin yurt dışı hareketliliği planlanmaktadır.

 Kısa süre önce açıklanan Ka101 Okul Eğitimi Personel hareketliği proje sonuçlarından sonra, henüz kabul edilen yukarıda ismi zikredilen Stratejik ortaklık projelerimizin de geçmiş olmasının ve bu haberi kamuoyu ile paylaşmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bu vesile  ile öncelikle proje koordinasyon ve planlama çalışmalarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Şubesi personelini ,projesi onay almış okul müdürlerimizi, proje koordinasyon ekiplerini tebrik eder, başarılı çalışmalar dileriz.

                                                                                                                                                                                                                                         Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.