SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hendek 2.Organize Sanayi Bölgesinde tekstil sektöründe KFS markası ile iplik üretimi yapan Küçükçalık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. firması arasında "Mesleki Eğitim Merkezi Ustalık Telafi Programı" kapsamında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN, Küçükçalık Tekstil San. ve Tic. A.Ş. firma yetkilisi Serkan KOÇ ve Hendek Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ali ATEŞ'in katıldığı protokol imza töreninde, taraflar Milli Eğitim Bakanlığının mesleki eğitime verdiği önemi dile getirerek gerçekleştirilen işbirliğinin hayırlı olması ve amaçlanan hedeflere ulaşma noktasında başarılı çalışmalara vesile olması dileklerinde bulundular.

İmzalanan protokol ile 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamındaki alanlarda mesleki eğitim ve istihdam süreçlerini hayata geçirmek amaçlanmaktadır. Söz konusu eğitim ve belgelendirme süreçleri ilçemiz Hendek Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından protokol imzalanan firma yetkilileri ile yapılacak işbirliği ve planlama dahilinde yürütülecektir.

Protokol kapsamında yürütülecek çalışmalar neticesinde;

*Firma çalışanlarının çalıştıkları meslek dallarında Ustalık Belgesi ile belgelendirilmesi,

*Ustalık yeterliliğine sahip firma çalışanlarının Usta Öğreticilik Belgesi ile belgelendirilmesi,

*Eğitim ve belgelendirme sürecinde eğitim kurumlarımıza donanım desteği sağlanması,

*Çalışanların eğitim sonunda alacakları mesleki yeterlilik belgeleri (Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik,  Meslek Lisesi Diploması) ile nitelikli istihdama destek sağlanacaktır.

 

13-09-202213-09-2022

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.