SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİMAHALLE ANAOKULUNDA 2 AYRI TASARIM BECERİ ATÖLYESİ AÇILIŞI YAPILDI

YENİMAHALLE ANAOKULUNDA 2 AYRI TASARIM BECERİ ATÖLYESİ AÇILIŞI YAPILDI

 

Millî Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, eğitim ve öğretim süreçlerinde "İçerik ve uygulamanın geliştirilmesi" amacını gerçekleştirmek üzere Yenimahalle Anaokulunda oluşturulan "OPİECE Tabiat Atölyesi" ve "Robotik-Kodlama-STEM Atölyesi"  nin açılışı yapıldı.

 

Yenimahalle Anaokulu bahçesinde yapılan açılışa; Belediye Başkan Yardımcıları Adem DİLAVEROĞLU ve Fatih ÖZTÜRK, Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan YENİLMEZ, Belediye Başkanı Özel Kalemi Mehmet BAYRAKLI, MHP İlçe Teşkilat Başkanı Burhan NAMLI, CHP İlçe Teşkilat Başkanı Nihat BAYRAKTAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Adem SEFA, Yenimahalle Muhtarı İsmet İSKEFİYELİ,  Eğitim-Birsen İlçe Temsilcisi İsmail HÖBEK, Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Kutluay BENLİ yardımcısı Alparslan GÖÇEN, Okul Müdürleri ve Eski Dönem Okul Aile Birliği Başkanı Ayşegül ELTUTAN okul velileri ve öğrenciler katıldılar.

 

 

 

Açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Okul müdürünün yaptığı açılış konuşmasının ardından atölyede katkısı ve emeği geçen değerli şahsiyetlere plaketleri verildi. Ardından "Opiece Tabiat Atölyesi" Hendek Cumhuriyet Başsavcısı, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer protokol üyelerinin kurdele kesmesi ile açıldı. Öğrenci ve öğretmenlerin sunum yaptığı atölyedeki öğrenme merkezleri gezildi.  Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan YENİLMEZ, "Eğitimde nicelik artırma çalışmaları devam ederken, niteliği de artırtan böyle faydalı çalışmaların ve atölyelerin sayısının artırılmasının faydalı olacağını" belirtti ve teşekkürlerini sundu. İlçe Milli eğitim Müdürü Sabri DOĞAN yaptığı konuşmada, Okul Öncesi eğitimde nicelik ve nitelik artırma çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.

 

 

 

Sonrasında ise okul içinde bulunan "Robotik-Kodlama STEM Atölyesi" yine protokol üyeleri tarafından açıldı. Öğrencilerin 21. Yüzyıl becerilerini destekleyen atölyede yapılan çalışmaların anlatıldığı film izletildi. Yapılan ikramdan sonra açılış tamamlandı.

 

 

 

Okul Müdürü, yaptığı açılış programı konuşmasında; "Bilim, sanat, kültür, spor ve yaşam becerileri alanlarında hayata dokunan her temada atölye çalışmalarını kapsayan Tasarım Beceri Atölyeleri, çağımızın gerektirdiği problem çözme, iş birliği içinde çalışma, eleştirel ve yaratıcı düşünme, disiplinler arası hareket etme ve süreç temelli bir yaklaşımla bilgiyi tasarıma dönüştürme becerilerinin kazandırılmasına olanak tanımaktadır. Yenimahalle Anaokulu Ekibi olarak 2015 yılından bu yana okulumuzda; Öğrencilerin doğa ile buluşmasını sağlamak,  sosyal ve duygusal becerilerinin gelişmesini sağlamak, 21 yüzyıl becerileri kazandırmak amacıyla "OPİECE Tabiat Atölyesi" ve "Robotik-Kodlama ve STEM Atölyesi" için yürüttüğümüz çalışmaları sonlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Okulumuzda görev yapan tüm öğretmenler adına; açılışa katılan protokol üyelerine, okul müdürlerine, velilere ve öğrencilere teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.  

 

 

15-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-202115-11-2021

 

 

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.