SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HENDEK İLÇE MİLLİ EĞİTİM YÖGEP ÇALIŞMASININ İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

HENDEK İLÇE MİLLİ EĞİTİM YÖGEP ÇALIŞMASININ İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Hendek İlçe Milli Egitim Müdürlüğü YÖGEP çerçevesinde müdürlüğümüz toplantI salonunda 28.10.2020 tarihinde Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri ile yapılan eğitim çalışmasında İmam Hatip Okulların dini ile ilgili camianın öncülerinden Celalettin ÖKTEN, Nurettin TOPÇU ve Hayrettin KARAMAN'ın hatıraları ve çalışmaları çerçevesinde incelenmiş çekilen çilelerin ve yapılan emeklerin İmam Hatiplerin çok verimli sonuçlar elde ettiği, her bir menfi süreçten sonra daha gür ve coşkulu bir şekilde yeniden dirilişler yaşamasına ragmen son zamanlarda imkanların ve firsatların artmasıyla birlikte bir rehavetin oluştuğu kemiyet olarak gözle görünür bir artış olmakla birlikte yer yer keyfiyet açısından sorunlar yaşandıgı tespiti yapılmıştır.

Buna binaen bir kısım yeni çalışmalarla hem keyfiyet olarak hem de kemiyet olarak mesafe alınabilecegi aşağıda belirtilen görüşlere varılmıştır.

1-İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin her açıdan rol model uluşturulacak şekilde niteliklerinin artırılarak İmam Hatip iklimi oluşturulup İmam Hatip Ortaokullarıyla aynı ortamları paylaşmalarının saglanması.

2-Kur'an ve dil dersleri için hazırhk simflarının konulması.

3-Lise kısmında öğrencilerin yetenek ve kapasitelerine göre branşların oluşturulması (Diyanet, İlahiyat Akademik ve diğer alanlar) gibi

02-11-2020

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.