SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HENDEK İMAMA HATİP ORTAOKULU E- EDEP PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Hendek İmam Hatip Ortaokulu’nun  başlatmış olduğu   “ e-edep” ( Eğitim ile Erdemli Davranışlar Edindirme)  ve “Okursam Değişir Dünyam” Projelerinin ödülleri  19 Nisan  Perşembe günü Ticaret Merkezinde yapılan törenle  verildi.
HENDEK İMAMA HATİP ORTAOKULU E- EDEP PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Okul Öğrenci velilerinden Suat SEVİNDİK yaptığı konuşmada “Hendek   İmam  Hatip  Ortaokulunda  okumakta olan öğrenciler katıldıkları projelerle  bizleri gururlandırıyorlar.”dedi ve okul idaresi ve öğretmenlerine teşekkürlerini iletti.

 “e-edep’te davranışçı psikoloji görüşünün ilkelerinden yararlanılmış, istenmeyen davranışların değiştirilmesi istendik davranışların gerçekleştirilmesine amacıyla pozitif soyut ödüllendirme yöntemi kullanıldığını  vurgulandı.  Buna göre öğretmenler, olumlu davranışlara yeşil kartlar vererek velilere mesaj ile teşekkür etmekte, öğrenciler aldığı yeşil kart sayısına göre bileklik, tişört ve veli gurur mektubu ile ödüllendirilmekteler. Ayrıca internet üzerinden takibinin yapıldığı projede öğrencilerin devam devamsızlık durumlarının kısa mesaj yöntemi ile veliye bildirilmesi de sağlanmaktadır.

Projede en yüksek yeşil kart alan öğrencilere programda e-edep baskılı tişörtleri verilirken velilerine İlçe Kaymakamı Sayın Orhan BURHAN tarafından veli gurur mektupları verildi. 

Okulun diğer projesi “Okursam Değişir Dünyam” kapsamında ise aylık yapılan kitap okuma yarışmaları sonucu 3 kitaptan derece yapan öğrencilere ödülleri verildi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Şenay SAKAL ile ilçe protokolünden Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇUHADAR, Nüfus Müdürü Turgay AZIN, Malmüdürü Muammer ÖĞRETİCİi, İlçe Müftüsü Abdurrahman ŞAHİN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı İbrahim BAYLAN,  siyasi parti temsilcileri ile okul müdürleri ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Ödüllerini ve tişörtlerini alan öğrenciler bunları giyerek sahneye çıktı. Görsel bir şölen havasında geçen programda projelerin öğrenci, veli ve öğretmen gözüyle okula katkıları anlatıldı. Program ödül alan 102 öğrenci, veli ve protokolün hatıra fotoğrafları çekmesiyle sona erdi. 

20-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-2018

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.