SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hendek İmam Hatip Ortaokulu Bölge Finallarinde Birinci

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ nün öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesi, toplum içinde kendilerini doğru ifade edebilmeleri, hızlı ve doğru karar verebilmeleri, doğru bilgiyi seçebilmeleri,  centilmence rekabet edebilmeleri  ve kendilerine güvenmelerini sağlamak  amacıyla düzenlediği  ortaokullar   arası    bilgi ve kültür yarışması  Bölge Finalleri 11/04/2016 Salı günü yapıldı.
Hendek İmam Hatip Ortaokulu Bölge Finallarinde Birinci

Hendek İmam Hatip Ortaokulu başarılarına bir yenisini daha ekledi.  Daha önce ilçemizde 22 okul arasında yapılan Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasında 1. olarak Hendek’i temsil etme hakkı elde eden Hendek İmam Hatip Ortaokulu;  Akyazı ilçesinde yapılan ilçeler arası bölge finalinde Akyazı, Karapürçek, Taraklı, Pamukova ve Geyve ilçelerinin birincileri ile kıyasıya yarıştı.

Hendek İmam Hatip Ortaokulu ile Akyazı Vakıf Ortaokulu’nun birinciliği paylaştığı yarışmada üçüncülüğü Taraklı Ortaokulu elde etti. Yarışma sonuçlarına göre birinciliği paylaşan okullardan Hendek İmam Hatip Ortaokulu Sakarya il  finalinde yarışacak.

Akyazı’da yapılan yarışmaya Hendek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bedir Bayram ile okulun idarecileri ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sezgin Damar ile birlikte giden öğrenciler; Rabia Nisa KALKAN, Zeynep Şeyma YAZAR, Hatice ADAK ve M.Abdullah ŞEŞEN adlı öğrenciler yarışmada 20 asıl ve 20 yedek sorunun tamamını doğru cevaplayarak izleyicilerin takdirini kazandı. 

 

 

 

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.