SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 93. Yıldönümü kutlama etkinlikleri, Kapalı Pazaryerinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.    
Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

 

 

Kutlama programı; Hendek Kaymakamı Sayın İdris AKBIYIK´ın Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabulü ile başladı.

 

 

Tebirkat törenin ardından  Pazaryerinde  düzenlenen törende  Kaymakam Sayın İdris AKBIYIK, Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ ile birlikte   Hendeklilerin Cumhuriyet Bayramını kutladılar. Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Kaymakam Sayın İdris AKBIYIK konuşmasında ;

 “ Türk Milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sonunda kurulan, Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümünü büyük bir çoşku, sevinç ve mutlulukla kutluyoruz. Cumhuriyet rejimi, ulusumuza en uygun yönetim biçimi olarak ortaya konulmuş, halkımız tarafından da kısa sürede benimsenerek özümsenmiştir. Cumhuriyet, Türk Milletinin yeniden ayağa kalkmasının, şahlanışının timsali olmuştur. Bize emanet edilmiş hayati önemde bir değer ve vazgeçilmez bir mirastır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, “ Bu eseri size bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak “ dediği geçlerin, taşıdığı bu emanetin ağırlığının ve sorumluluğunun bilincinde olduğuna yürekten inanıyor ve güveniyorum. Başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, bizlere Cumhuriyetimizi ve bu güzel vatanı armağan eden, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum “ Diyerek, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Konuşmaların ardından okullarımız tarafından hazırlan halk oyunları ve gösterilerle devam eden program geçit töreniyle son buldu.    

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.