SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE GAZİSİ HÜSEYİN KAÇMAZ'IN OĞLU EMEKLİ ÖĞRETMEN TURGUT KAÇMAZ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Hendek Belediyesinin katkılarıyla, son Çanakkale gazisinin oğlu Turgut Kaçmaz'ın konuşmacı olarak katıldığı Çanakkale konferansı yoğun bir katılımla gerçekleşti.
ÇANAKKALE GAZİSİ HÜSEYİN KAÇMAZ'IN OĞLU EMEKLİ ÖĞRETMEN TURGUT KAÇMAZ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

110 yaşında vefat eden en yaşlı Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz'ın oğlu olan emekli öğretmen ve Araştırmacı Turgut Kaçmaz tarafından Hendek Belediyesi Nikah ve Toplantı salonunda Çanakkale konulu konferans düzenlendi. Konferansa İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Serdar Candan, Hendek Belediye meclis üyesi Nigar Görüm, belediye daire müdürleri,  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi Kurucu ve Onursal Başkanı olan Şehit babası Salim Yarar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Konuşmacı Turgut Kaçmaz tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri olan ve hayatını kaybeden Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz'ın o dönem yaşadıkları anlatıldı. Kaçmaz ayrıca Türk Milleti ve Dünyanın en önemli savaşlarından biri olan Çanakkale Zaferinde yaşanan zorluklar ve mücadeleler hakkında bilgiler vererek, Çanakkale Zaferinin önemine değindi. Şiirlerin okunduğu,  Çanakkale ile ilgili videoların izlendiği konferans için açılan Çanakkale Sergisi de büyük ilgi topladı.

19-12-201919-12-2019

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.