SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 1-4. Sınıflar Öğretim Materyallerine Yönelik Hazırlanan Tanıtım Videosu Öğretmenlerimizin Kullanımına Sunulmuştur

“İlkokul 1, 2, 3 ve 4. Sınıflarda uygulanmak üzere geliştirilen “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım (1-4. Sınıflar) Öğretim Programı”na uygun bir şekilde hazırlanan öğretim materyallerinin etkili ve verimli kullanımını sağlayabilmek adına materyal tanıtım videosu hazırlanmıştır. Söz konusu video ile öğretmenlerimizin hazırlanan materyalin yapısı ve içeriği hakkında detaylı bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır.”
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 1-4. Sınıflar Öğretim Materyallerine Yönelik Hazırlanan Tanıtım Videosu Öğretmenlerimizin Kullanımına Sunulmuştur

İlköğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin; bilişim teknolojilerinin doğru, etkili ve güvenli kullanımına ilişkin farkındalık kazanmaları, teknolojiyi iletişim ve araştırma amacıyla kullanmaları, bilişim teknolojilerini kullanarak ürün geliştirmeleri, bilgi işlemsel düşünme, mantıksal sorgulama, problem çözme ve algoritma tasarlama gibi beceriler kazanmaları ve bu sayede dijital yetkinliklerinin artırılması Bakanlığımızın öncelikli politikaları arasında yer almaktadır. Bu kapsamda ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda uygulanmak üzere geliştirilen “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım (1-4. Sınıflar) Öğretim Programı” 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanmıştır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım (1-4. Sınıflar) Öğretim Programı’nın daha nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi ve bu sayede öğrencilerimizin dijital yetkinliklerini artırmak amacıyla hazırlanan “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretim Materyalleri” öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Söz konusu öğretim programına http://mufredat.meb.gov.tr materyallere ise  www.eba.gov.tr adresinden de ulaşılabilmektedir.

Bahsi geçen materyallerin etkili ve verimli kullanımını sağlayabilmek için eğitimleri verecek öğretmenlerimizin hazırlanan materyallerin yapısı ve içeriği hakkında detaylı bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla tanıtım videoları hazırlanmıştır.  

Teknolojiyi etkin kullanabilen ve teknoloji ile üretebilen yeni bir neslin yetişmesi dileğiyle, eğitim öğretim sürecinde tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz…

Tanıtım Videosu için tıklayınız.

1. Seviye Öğretmen Rehberi için tıklayınız.

1. Seviye Etkinlik Kitabı için tıklayınız.

2. Seviye Öğretmen Rehberi için tıklayınız.

2. Seviye Etkinlik Kitabı için tıklayınız.

3. Seviye Öğretmen Rehberi için tıklayınız.

3. Seviye Etkinlik Kitabı için tıklayınız.

4. Seviye Öğretmen Rehberi için tıklayınız.

4. Seviye Etkinlik Kitabı için tıklayınız.

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.