SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atamızı Saygıyla Andik

Tum yurtta olduğu gibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 78. Yıldönümü nedeniyle Hendek’te de çeşitli etkinliklerle anıldı.
Atamızı Saygıyla Andik

10 Kasım saat dokuzu beş geçe hayat bir kez daha durdu, sirenler çaldı ve bayraklar yarıya indirildi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin koyulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans Salonu’ndaki anma programına geçildi. 

Atike Hanım Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu anma programına Hendek Kaymakamı Sayın İdris AKBIYIK ,Belediye Başkanı Sayın İrfan PÜSKÜLLÜ, Milli Eğitim Müdürü Sayın Sabri DOĞAN, protokol üyeleri, Hendek halkı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Atikehanım Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Mustafa Arslan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ Bugün burada Atatürk’ün aramızdan ayrılışının, ölümünün değil, ölümsüzleştiğinin, 78. Yıldönümü münasebetiyle toplanmış bulunuyoruz. Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde herkese düşen en büyük görev, Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır “ Dedi.

Okulumuz tarafından hazırlanan program şiirlerin okunmasi, oratoryo gösterisinin yapılması ve Atatürk´un Kahramanlıklarını anlatan slaytlarla devam etti.

Son olarak hafta içerisinde Anma programı çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeleri verildi.

 

12-11-201612-11-201612-11-201612-11-201612-11-201612-11-2016

Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.