SAKARYA HENDEK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

İlçemiz Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen törene Kaymakam İdris AKBIYIK, Garnizon Komutanı Yzb. Umut AŞIK, Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Amirleri Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, Kaymakam İdris AKBIYIK, Garnizon Komutanı Yzb. Umut AŞIK, Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ’nün tüm okul ve protokolü selamlaması ile başladı.
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

Hendek İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Feyzulllah KÖSTERELİ, günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı. Köstereli “Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur.  Milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un da dizelerinde ifade ettiği gibi,  Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım,  Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım." Dizelerindeki seslenişi ile düşmana daha ölmediğimizi, sağ olduğumuzu; son ferde kadar kendileriyle mücadele edeceğimizi haykırıyordu. Temelleri yine o günlerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir “ Diyerek gençlere seslendi.

 Köstereli “Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görevlerinizdendir. Unutmayınız ki "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; gençlerimizin bayramını kutluyorum “ Dedi.

Avrupa ve Dünya Şampiyonları ödüllendirildi.

Öğrencilerin okudukları şiirler ve günün önemini belirten konuşmaların ardından okulların düzenlediği oyunlar sergilendi. Tören sonunda 19 Mayıs Gençlik Bayramı nedeni ile Stadyumda gerçekleştirilen halat çekme yarışı, 4x4 bayrak yarışları folklor gösterileri, çeşitli dallarda koşu ,lastik fırlatma yarışı şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


20-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-2016


Başpınar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim KİRAZ Caddesi No9 Hendek/SAKARYA - 0 264 614 60 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.